4 542 aktuálních nabídek
od 293 realitních kanceláří a soukromníků
CENTURY 21 Česká republika nabízí

Prodej zemědělské usedlosti 237 m²

Sudličkova Lhota, Mostek (okres Ústí nad Orlicí)

4 250 000 Kč
včetně DPH, včetně poplatků, včetně provize, včetně právního servisu

Základní údaje

Datum vložení 28. března 2023 ID nemovitosti 11532005
Plocha pozemku 6 485 m² Užitná plocha 237 m²
Plocha zastavěná 336 m² Energetiká náročnost G - Mimořádně nehospodárná (i)
Dopravní spojení Autobus Elektřina 230 V, 400 V
Kanalizace Veřejná kanalizace, Žumpa, septik Zdroje vody Veřejný vodovod
Způsoby vytápění Lokální - tuhá paliva, Ústřední - tuhá paliva Inženýrské sítě Telefon, Plyn
Stav objektu K rekonstrukci

Popis nemovitosti

Dovolujeme si Vám nabídnout prodej zemědělské usedlosti (býv. statek). Jedná se o soubor budov na stavebním pozemku uspořádaném do "U", tj. dvě obytné části a jednu hospodářskou (RD, výměnek, stodola). Na samostatném stavebním pozemku pak stojí patrová budova garáže a dílny. Budova RD prošla částečnou rekonstrukcí, kdy byly od roku 2018 adaptovány obytné místnosti a kuchyň, zbudována koupelna s WC a RD je nyní schopen užívání. Celkově je pak usedlost určena ke kompletní rekonstrukci (původní stav z cca 1938). Jedná se o zděné, neudržované, nepodsklepené budovy usedlosti/rodinných domů, dispozičně orientované na západ, s 1. NP + 2. NP s dispozicí 3+kk u RD a u výměnku pak 2+kk . Součástí usedlosti je rozlehlá stodola. Hospodářská budova mezi domy byla v minulých letech odstraněna. Po rekonstrukci a výstavbě lze rozšířit na více bytů (adaptace podkroví), nebo na zřízení provozovny. Výměra zastavěných ploch a obestavěného prostoru u jednotlivých staveb:
Výměnek, RD 1: OP=522 m3, zastavěná plocha ZP=91 m2, užitná plocha UP=68 m2, disp. 2+kk. Dům disponuje zachovalými prvky původních konstrukcí (krytina-výměna, stropy, původní okna, dveře, schodiště, podlahy, atd.). Budova se nachází na společném rovinatém stavebním pozemku orientovaným na V-Z.
RD 2: OP=293 m3, zastavěná plocha ZP=51 m2, užitná plocha UP=76 m2. Dům prošel vnitřní rekonstrukcí, z vnějšku disponuje zachovalými prvky původních konstrukcí (krytina-výměna, fasáda, atd.). Budova se nachází na společném rovinatém stavebním pozemku orientovaným na V-Z.
Stodola: OP=639 m3, zastavěná plocha ZP=116 m2, užitná plocha UP=93 m2. Budova disponuje dožitými a z části zachovalými prvky původních konstrukcí (krytina-výměna, stropy, podlahy, atd.). Budova se nachází na společném rovinatém stavebním pozemku orientovaným na V-Z.
Kolna, garáž: OP=442 m3, zastavěná plocha ZP=78 m2, užitná plocha UP=62 m2. Dům disponuje pouze dožitými prvky původních konstrukcí (krytina-výměna, stropy, původní okna, dveře, schodiště, podlahy, atd.). Budova se nachází na vlastním rovinatém pozemku orientovaným na SZ-JV.
K dispozici je studna, žumpa, přípojka VV. Konstrukční charakteristiky domu nejsou k dispozici, rovněž tak jakákoliv stavební dokumentace, je provedeno pouze zaměření současného stavu. Vytápění je řešeno lokálně kamny na TP v každé z obytných místností výměnku, nebo ÚT s kotlem na TP u RD. Napojení k veřejným inženýrským sítím (mimo E, VV, VK) není možné, z důvodu absence řešení těchto sítí v obci.
Obec Sudličkova Lhota leží cca 3 km SV od Chocně. V obci je minimální občanská vybavenost, základní je pak v obci Choceň a rozšířená vybavenost se nachází v městě Ústí nad Orlicí, nebo Vysoké Mýto. Dopravní dostupnost je přiměřená, jako v obdobných obcích. Nemovitost je umístěna v klidné lokalitě centrální části obce a je situována v centru rozptýlené zástavby rodinných domů, podél nezpevněné komunikace, která umožňuje přístup k oceňované nemovitosti.
Pro více informací kontaktujte makléře. Jedná se o insolvenční prodej z majetkové podstaty dlužníka dle IZ-Zákon č. 182/2006 Sb. Hypoteční financování je možné, ale s ohledem na stavebně-technický stav nemovitosti bude složitější, ideální je zástava jinou nemovitostí.

Nemovitost nabízí

 Mgr. Ondřej Jaroš
Mgr. Ondřej Jaroš
Kontaktovat prodejce
CENTURY 21 Česká republika
Reklama
TOPlist TOPlist