4 451 aktuálních nabídek
od 296 realitních kanceláří a soukromníků
Reality 11 nabízí

Prodej rodinného domu 177 m²

Lipnice nad Sázavou (okres Havlíčkův Brod)

Základní údaje

Datum vložení 4. listopadu 2022 ID nemovitosti 24860
Plocha celková 377 m² Plocha pozemku 377 m²
Užitná plocha 177 m² Plocha zastavěná 377 m²
Energetiká náročnost G - Mimořádně nehospodárná (i) Kanalizace Žumpa, septik
Zdroje vody Veřejný vodovod Způsoby vytápění Ústřední - tuhá paliva
Konstrukce Zděná Vlastnictví soukromé
Stav objektu Dobrý

Popis nemovitosti

Reality 11 Vám zprostředkují koupi dvougeneračního rodinného domu s výhledem na Hrad Lipnice. Rodinný dům se nachází v původní zástavbě podhradí ve Městě Lipnice nad Sázavou, okres Havlíčkův Brod, Kraj Vysočina. Na pozemku o celkové ploše 377m2 se nachází dvě stavby, a to stavba rodinného domu o podlahové ploše 177m2 a stavba budovy, kde naleznete dvě garáže, dílnu, letní kuchyň, saunu, koupelnu a dva menší pokoje.
Rodinný dům byl naposledy rekonstruován v devadesátých letech a je v původním stavu připraven k užívání, jak k rekreaci, tak z části i k trvalému bydlení.
Prostorný rodinný dům má toto dispoziční členění. První nadzemní podlaží: vstupní chodba, chodba, spíž, komora, vstup do sklepa, ložnice, šatna, kuchyň, koupelna (umyvadlo, vana, sprchový kout), samostatné WC, vstup na zahradu, terasa, zasklená terasa, druhé nadzemní podlaží: schodiště ze vstupní chodby, chodba, pokoj I., kuchyň s jídelním prostorem, komora, samostatné WC, koupelna se vstupem na balkón, obývací pokoj s krbem a vstupem na balkón. Pro nejlepší orientaci vám na vyžádání zašleme půdorysy obou podlaží a také v případě zájmu odkaz na 3Dvirtuální prohlídku od společnosti 3Dvirtualcz, kde si celý dům můžete projít z pohodlí svého domova kdykoliv.
Z inženýrských sítí je do domu zavedena elektřina, obecní vodovod, odpad je řešen jímkou na vlastním pozemku, plyn je na hranici pozemku (zatím není připojen), vytápění domu je řešeno ústředním topením napojené na krbovou vložku a z části elektrickými akumulačními kamny.
Město Lipnice nad Sázavou se nachází v srdci Kraje Vysočina a je velmi vyhledávanou turistickou lokalitou, to skýtá i možnosti využití tohoto domu k pronájmu na krátkodobé ubytování celého domu, případně části a tím získat i zajímavý finanční příjem.
Na základě historických faktů a žádosti představitelů obce byl v roce 2019 Lipnici nad Sázavou udělen status města. V současnosti ve městě žije 650 obyvatel. Je zde základní škola, základní umělecká škola a mateřská škola, pošta a praktický i dětský lékař. Lipnice nad Sázavou je oblíbeným turistickým a výletním místem, které každoročně navštíví na 60 tisíc návštěvníků. Od dubna do října je otevřen pro návštěvníky hrad i Haškův památník. Na tradici kamenického řemesla navazuje kamenické a kamenosochařské středisko Akademie ve Světlé nad Sázavou. V 70. letech 20. století vznikla v jednom ze zatopených lipnických lomů Prázdninová škola Lipnice.
Mezi významné osobnosti, které jsou spojeny s naším městem, patří samozřejmě Jaroslav Hašek, který zde prožil sice jen krátký úsek svého života, ale zanechal zde nesmazatelnou stopu. K Haškovi patří také skvělý malíř první poloviny 20. století Jaroslav Panuška, který Haška na Lipnici přivedl. Lipnickým rodákem je Karel Čáslavský, vynikající historik českého filmu a znalec starých filmových dokumentů.
V případě zájmu o více informací, kontaktujte makléře. Ev. číslo: 24860. Bližší informace Vám sdělí Václav Duben, 608 711 656, duben@reality11.cz

Poloha na mapě

Dojezdová vzdálenost

Lipnice nad Sázavou (okres Havlíčkův Brod)
0 km (0 min)

Nemovitost nabízí

Reality 11
Reklama
TOPlist TOPlist