4 472 aktuálních nabídek
od 312 realitních kanceláří a soukromníků
Jan Hrstka nabízí

Prodej historického objektu 331 m²

Kuks (okres Trutnov)

10 350 000 Kč
Včetně provize, právního servisu, advokátní úschovy, kupní smlouvy a vkladu návrhu do Katastru

Základní údaje

Datum vložení 25. června 2023 ID nemovitosti 2023-3012
Plocha celková 669 m² Plocha pozemku 669 m²
Obytná plocha 331 m² Užitná plocha 331 m²
Plocha zastavěná 221 m² Energetiká náročnost G - Mimořádně nehospodárná (i)
Elektřina 400 V Kanalizace Veřejná kanalizace
Zdroje vody Veřejný vodovod Konstrukce Zděná
Inženýrské sítě Telefon, Internet, Plyn Ochrany omezení Historické centrum, památková zóna
Okna Dřevěná Parkování Vlastní parkovací stání
Příjezdy Dlažba Vlastnictví státní, obecní, jiné
Stav objektu K rekonstrukci

Popis nemovitosti

Genius loci Kuks-Patrová budova v centru památkové rezervace Kuks
Je jen málo míst, které ve vás okamžitě zanechají nesmazatelný dojem. Několik jsem jich měl tu čest poznat a vždy se rád se do nich vracím.
Genius loci je podle Wikipedie latinské slovní spojení znamenající „duch místa“. A místo Kuks s celou řadou historických objektů s citlivou rekonstrukcí je pro mě a myslím, že i pro každého, kdo se s místem seznámil, je se svým Geniem loci na prvním místě.
Památková rezervace Kuks byla vyhlášena v roce 1971. Představuje unikátní architekturu vrcholného baroka u nás. Na jednom břehu Labe se rozkládá obec s lázněmi, najdete tu i zástavbu roubených domků, v nichž bydleli zaměstnanci lázní a další řemeslníci. Na protisvahu pak stojí honosný komplex historického Hospitalu se zahradou a kostelem Nejsvětější Trojice. Součástí rezervace jsou i kamenné sochy včetně Braunova betlému v přilehlém lese.
Bylo by nepochopitelné tohoto jedinečného potenciálu nevyužít a nezajímat se o naši nabídku rozlehlého venkovského patrového domu v samém centru památkové rezervace Kuks mezi řemeslnickými domky. Nejspíše po roce 1880 vznikla stavba, která navenek působí svou hmotou a vzhledem jako tradiční klasicistní stavba. Dům podléhá památkové ochraně jako kulturní památka a je součástí památkové rezervace obce Kuks s přilehlým komplexem Hospitalu a souborem plastik v Betlémě.
Prodávající zamýšleli na tomto jedinečném místě přestavět tento objekt na malý penzion. K realizaci je vypracovaná velmi podrobná studie, která může být pro nového vlastníka velmi cenná, protože již prošla posouzením památkářů. Interiéry jsou vyklizeny a jsou připraveny ke kompletní rekonstrukci. Budeme se těšit na váš zájem o tuto jedinečnou nabídku. Na mém webu janhrstka.cz naleznete další informace

Poloha na mapě

Dojezdová vzdálenost

Kuks (okres Trutnov)
0 km (0 min)

Nemovitost nabízí

Jan Hrstka
Reklama
TOPlist TOPlist