4 449 aktuálních nabídek
od 315 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Stavební pozemek
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
Upřesnit požadovanou lokalitu
Poloha v obci
Přípojky
Dostupnost
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Stavební pozemek na prodej, východní Čechy

Aktuálně se zde cena stavebních parcel k prodeji pohybuje od několika tisíc Kč do 100 000 000 Kč

Ceny stavebních parcel v České republice

Cena stavebních parcel na prodej v České republice se momentálně pohybuje od několika tisíc Kč do 100 000 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 4,84 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od několika tisíc Kč do 421 669 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější stavební parcely k prodeji v České republice.

Jaké jsou pozemky na prodej na našem trhu?

Na trhu v České republice jsou v současné době různé druhy pozemků, kdy nejpočetnější jsou stavební parcely (3083) v cenách od 0 Kč, následují zemědělská půda (1896) od 21 600 Kč, ostatní pozemky (959) od 20 100 Kč, louky (799) od 22 500 Kč, zahrady (710) od 26 250 Kč, komerční pozemky (632) od 35 200 Kč, lesy (501) od 11 180 Kč a vodní plochy (31) od 40 000 Kč.

Typy pozemků

Stavební pozemky nebo také stavební parcely umožňují stavbu domu (zastavěná plocha a nádvoří). Zemědělský pozemek zahrnuje ornou půdu, zahradu, louku (trvalý travní porost), ale také například ovocný sad či vinici nebo chmelnici. Dalším specifickým druhem pozemku je lesní pozemek. Samostatnou kapitolou jsou vodní plochy. Pokud se konkrétní pozemek nevejde do jedné z výše uvedených kategorií, uvádí se jako ostatní plocha.

Při koupi pozemku si prostudujte územní plán

Typ pozemku, uváděný při jeho prodeji, není jedinou věcí, kterou je třeba sledovat. Důležité je také plánované využití, definované územním plánem obce. V plánu můžete najít informaci o tom, že současná orná půda bude využita pro výstavbu. Dejte si pozor i na různá omezení výstavby.

Lokality stavebních parcel k prodeji

V České republice nabízíme stavební parcely v celkem 99 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej stavebních parcel v Praze (55), Prodej stavebních parcel v Karviné (33), Prodej stavebních parcel v Ostravě (26), Prodej stavebních parcel v Chebu (24), Prodej stavebních parcel v Liberci (21), Prodej stavebních parcel v Českých Budějovicích (18), Prodej stavebních parcel v Karlových Varech (17), Prodej stavebních parcel v Brně (17), Prodej stavebních parcel v Sopotnici (17), Prodej stavebních parcel v Plzni (16), Prodej stavebních parcel v Olomouci (14), Prodej stavebních parcel v Úhercích (14), Prodej stavebních parcel v Písku (13), Prodej stavebních parcel v Hosíně (12), Prodej stavebních parcel v Zavidově (12).

Jak vybrat stavební parcelu podle vlastností a lokality

Stavební pozemek nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (985), centrum (739), okraj obce (523), polosamota (63), rušná část obce (11), samota (10), sídliště (3), zástavba rd (2).

Určitě se ale nespoléhejte na to, že když je v současnosti pozemek v klidné části obce, že tomu bude i nadále. Často se parcela prodává v rámci developerského projektu, takže i na sousedních parcelách brzy vyrostou nové domy, obydlené novými sousedy.

U polohy pozemku však nejde jen o klid na spaní a odpočinek či blízkost k přírodě, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů. Stavební pozemek na kraji malé obce často znamená dojíždění za každé situace: do práce, do školky s dětmi, i pro rohlík ke snídani.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete parcelu v blízkosti železniční nebo  autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého pozemku, na kterém plánujete stavět bydlení, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Stavební parcely podle napojení na inženýrské sítě

Pokud se chystáte stavět, bude při rozhodování o koupi stavebního pozemku hrát roli napojení pozemku na různé inženýrské sítě. V zásadě jde o čtyři přípojky: vodovod, kanalizace, elektřina a plyn. V nabídce stavebních pozemků je možné vyfiltrovat si kompletně zasíťované parcely, které skýtají velký komfort, ovšem jejich cena bývá samozřejmě vyšší.

Zasíťované pozemky naleznete hlavně u nových developerských projektů. Naopak pozemky o samotě, v klidné lokalitě, na tom budou hůře. Na takovém pozemku bez vody pak musíte plánovat se studní, bez kanalizace řešíte jímku nebo ČOV a tak dále, čímž nám rostou i celkové náklady na stavbu.

Velikost stavební parcely, svažitost, poloha

Obvyklá velikost stavebních parcel se pohybuje mezi 700 až 900 m2. Parcely menší než 600 m2 již mohou představovat problém, kdy se na ně například větší bungalov prostě nevejde. Svou roli samozřejmě hraje také tvar celého pozemku.

Platí to i pro svažitost. Čím je větší, tím bude jakákoli stavební činnost dražší. V této souvislosti je vhodné zmínit i další problémy, které může poloha pozemku přinést: pokud je například kanalizace nad pozemkem, bude třeba odpad přečerpávat. U pozemku situovaného pod úrovní ulice vzniká potíž také se stékáním dešťové vody. Každé řešení podobného problému ve výsledku prodražuje vaši stavbu.

U stavebních pozemků proto prostudujte veškerý kontext, jako je jeho svažitost, orientace na světové strany, příjezdové cesty, možné služebnosti, budoucí výstavba v okolí a další.

Developerské projekty a novostavby

V případě, že preferujete novostavby a nemovitosti v rámci developerských projektů, pak si v České republice a okolí můžete aktuálně vybrat z těchto nabídek:

Atraktivní pozemek v obchodní zóně ul. Strakonická České Budějovice

Atraktivní pozemek v obchodní zóně

Lokalita: ul. Strakonická České Budějovice
Ceny od 6 000 Kč
Nabízíme k prodeji atraktivní pozemek v obchodní zóně v příměstí Českých Budějovic v sousedství obchodního domu Sconto, Albert, McDonald, na sousedním pozemku se nachází rozsáhlá myčka automobilů.
Více detailů k projektu Atraktivní pozemek v obchodní zóně.

Bytové domy a pozemky Mýto U Sladovny Mýto u Rokycan, lokalita

Bytové domy a pozemky Mýto U Sladovny

Lokalita: Mýto u Rokycan, lokalita "U Sladovny"
Ceny od 3 062 000 Kč
V Mýtě u Rokycan, v lokalitě U Sladovny připravila firma IKO stavby s.r.o. výstavbu obytné lokality. Záměrem bylo vytvořit ucelený, kvalitní obytný komplex, kde návrh zástavby vychází z požadavků specifikovaných územním plánem. Objekty jsou komponovány s ohledem na místní podmínky.
Více detailů k projektu Bytové domy a pozemky Mýto U Sladovny.

Dražby a aukce stavebních parcel v České republice

Kromě stavebních parcel standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v České republice také k dispozici 39 stavebních parcel v dražbě či v aukci.

Nabídka stavebních parcel v České republice dle inzerenta:

V České republice pochází 3061 stavebních parcel z nabídky realitních kanceláří a 22 stavebních parcel jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde stavební parcely k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (745), CENTURY 21 Česká republika (102), BIDLI reality, a.s. (90), Broker Consulting, a.s. (87), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (63), NEXT REALITY GROUP a.s. (56), QARA s.r.o. (49), REALITY PRORADOST s.r.o. (45), Fincentrum Reality s.r.o. (32) a Home 4 People (32). Dalších 22 stavebních parcel je nabízených přímo od majitele bez realitky.

Turistické oblasti

Vybírat své stavební parcely můžete v těchto atraktivních lokalitách: Beskydy, České Středohoří, České Švýcarsko, Českomoravská vrchovina, Český les, Chodsko, Doksy - Máchovo jezero, Dolní Berounka, Dolní Vltava, Džbán, Jesenicko - Žluticko, Jeseníky, Jizerské hory, Kaplicko, Křivoklátsko, Krkonoše, Krušné hory, Lužické hory, Podkrkonoší, Podyjí, Posázaví, Pošumaví, Přesticko, Střední Vltava, Šumava, Táborsko, Valašsko, Západočeské Lázně, Železné hory, Třeboňsko, Javorníky, Lipno, Český ráj, Kokořínsko, Králický Sněžník, Ostravsko, Českokrumlovsko, Opavsko, Plzeňsko, Brněnsko, Polabí, Hostýnské vrchy, Adršpašsko, Babiččino údolí a Blaník.

Jak najít vhodnou stavební parcelu na prodej v České republice?

Pokud máte konkrétní představu stavební parcely, kterou hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádnou stavební parcelu na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v České republice 325 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví stavební parcela podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout stavební parcelu v České republice?

V České republice působí 1600 realitních makléřů, spadajících pod 502 realitních kanceláří, které můžete oslovit.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v České republice

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ivana Sychrová, Lucie Opatřilová, Martin Vacek, David Machač, Ing. Daniel Rapák, Veronika Kůrková, Soňa Piatková, Thijs Ramp, Romana Marhounová a Anette Stoszková.

Pokud chcete prodat či pronajmout stavební parcelu vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej stavebního pozemku, 910m2, Dolní Přím

Nabízíme k prodeji skvělou investiční příležitost v obci Dolní Přím, okres Hradec Králové, konkrétně v části obce Horní Přím. Tato stavební parcela je ideální pro investory, kteří hledají atraktivní možnost s vysokou návratností investice nebo pro vybudování vlastního rodinného…

Prodej stavebního pozemku, 2791m2, Trpišovice - Dobrovítova Lhota, Dobrovítova Lhota

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej pozemku k výstavbě rodinného domu v obci Dobrovítova Lhota. Celek se skládá ze dvou na sebe navazujících pozemků o celkové výměře 2791 m2. Jedná se o poslední pozemek v obci , nachází se v přírodním parku…

3.767.850,-, (1.350,-Kč za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 2939m2, Lodín

Markéta Vašatová

Nabízíme k prodeji pozemek o celkové ploše 2 939 m2 v Janatově, v části obce Lodín. Obec Janatov se nachází sz. od Nechanic (9 km), sv. od Nového Bydžova (10 km) a sz. od Hradce Králové (22 km). Pozemek je umístěný v klidné části obce, je rovinatý,…

Novinka
1.500.000 Kč (510,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 8470m2, Trutnov

EVOLUCE group s.r.o.

Pozemek na klidném místě, s krásným výhledem na údolí, navíc s možností výstavby - právě takový pozemek máme právě nyní v nabídce. K prodeji nabízíme dva pozemky umístěné v Trutnově, části Bohuslavice, a to v její západní lokalitě. Jedná se…

Prodej stavebního pozemku, 4810m2, Úbislavice

Exkluzivně Vám nabízíme pozemek v obci Stav, který je částí obce Úbislavice v okrese Jičín. Nachází se na jihovýchodě Úbislavic. Pozemek o výměře 4.810m2 ve velmi klidném a lukrativním prostředí v těsné blízkosti města Jičín (10km) a Nová Paka (6…

Novinka
4.399.000 Kč (915,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 680m2, Kunčice

eDO reality

Nabízíme k prodeji stavební pozemek, který se nachází v klidné čísti obce Kunčice u Nechanic, Obec Kunčice, okres Hradec Králové. Tento pozemek je ideální pro rodiny s dětmi, neboť nabízí bezpečné a rodinné prostředí plné možností pro zábavu a využití volného…

Novinka
2.033.200,-, (2.990,-Kč za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 1000m2, Opočno

K prodeji nabízíme parcely v obci Dobříkovec u Opočna (cca 17 km od Hradce Králové). Pozemky byly změnou územního plánu z roku 2023 schváleny k výstavbě. Dle domluvy možné vyčlenit parcelu o velikosti 1000-2400 m2 (jednotková cena 1990 Kč/m2). Povolená…

Prodej stavebního pozemku, 15757m2, Opočno

K prodeji nabízíme pozemek o celkové velikosti 15.757 m2 v obci Dobříkovec u Opočna (cca 17 km od Hradce Králové). Část pozemku (7.200 m2) byla změnou územního plánu z roku 2023 schválena k výstavbě. Předpokládá se vybudování 6-7 RD, povolená zastavěnost…

Novinka
14.400.000 Kč (914,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, Trutnov, Starolibečská

Prodej pozemku určeného k bydlení v RD venkovského typu v Trutnově-Libči. Z větší části rovinný pozemek se schválenými terénními úpravami, vlastní vrtanou studnou a již hotovou elektro přípojkou se nachází v klidné lokalitě vzdálené od centra Trutnova 6,5 km. K…

Prodej stavebního pozemku, 752m2, Česká Třebová - Kozlov

S přáním pěkného dne nabízíme k prodeji parcelu 752 m2 ve velice klidné a malebné obci Kozlov u české Třebové. K parcele je možno dokoupit schválenou projektovou dokumentaci k RD. Jedná se o svažitý pozemek na dolním konci obce nedaleko…

Novinka
770.000 Kč (1.024,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 819m2, Kunčice

eDO reality

Nabízíme k prodeji stavební pozemek, který se nachází v klidné čísti obce Kunčice u Nechanic, Obec Kunčice, okres Hradec Králové. Tento pozemek je ideální pro rodiny s dětmi, neboť nabízí bezpečné a rodinné prostředí plné možností pro zábavu a využití volného…

Novinka
2.448.810,-, (2.990,-Kč za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 752m2, Srch

Prodáme stavební pozemek v Srchu lokalitě nové zástavby RD ulice Lesní. Pozemek měří necelých 800 m2. Veškeré sítě na pozemku nebo před pozemkem v komunikaci, přístup po obecní komunikaci. V případě zájmu možnost zařídit výstavbu.

Novinka
5.099.000 Kč (6.781,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 1777m2, Štoky - Smilov, Smilov

Reality 11 Vám zprostředkují koupi pozemku určeného k výstavbě. Výměra pozemku činí 1777m2. Pozemek se nachází v klidné části obce Smilov u Štoků. Pozemek je územním plánem určen k výstavbě rodinného domu. Územně plánovací informaci zašleme po dohodě. Aktuálně je na pozemek…

2.350.000 Kč (1.322,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 1419m2, Šárovcova Lhota

Prodej stavebního pozemku o výměře 1.419m2, umístěného v klidné části obce Šárovcova Lhota, s výbornou dostupností do Hořic, Lázní Bělohrad nebo Jičína. Pozemek je dle územního plánu zahrnutý v plochách pro bydlení – typu venkovské zástavby. Pozemek se nachází…

Novinka
2.250.000 Kč (1.586,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, Pardubice

Nabízíme k prodeji rovinatý pozemek o výměře 2213 m? v obci Hostovice u Pardubic. Pozemek se nachází v nové zástavbě. Přípojky na elektřinu, vodu a kanalizaci v dosahu. Nyní je pozemek veden jako orná půda, ale nic nebrání jeho převedení na stavební…

Prodej stavebního pozemku, 616m2, Kunčice

eDO reality

Nabízíme k prodeji stavební pozemek, který se nachází v klidné čísti obce Kunčice u Nechanic, Obec Kunčice, okres Hradec Králové. Tento pozemek je ideální pro rodiny s dětmi, neboť nabízí bezpečné a rodinné prostředí plné možností pro zábavu a využití volného…

Novinka
1.841.840,-, (2.990,-Kč za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 1515m2, Dlouhá Loučka

Hrubeš Invest s.r.o

Chtěli byste bydlet na opravdu krásném a klidném místě? Pojďte se s námi podívat na jeden krásný stavební pozemek o výměře 1515 m2 do obce Dlouhá Loučka, který je vzdálen od Moravské Třebové pouhých 7km, od Svitav 23km, kde si můžete postavit svůj…

Prodej stavebního pozemku, Chrudim

Prodej pozemku 1247 m2 v blízkosti centra města Chrudim. Na pozemku je vlastní studna, veřejný vodovod, kanalizace a elektřina. Větší část pozemku je oplocena. Vzrostlé stromy za hranicí pozemku poskytují dostatek soukromí. Pozemek je kaskádovitý s výhledem…

Prodej stavebního pozemku, Vyžice

Krásná, kompletně zasíťovaná stavební parcela 1570 m2 v obci Vyžice blízko Pardubic a Chrudimi. Toužíte po nádherném místě k bydlení v přírodě, klidu a na čistém vzduchu? A přitom abyste to měli jen kousek do práce? Pak je tato nabídka možná…

Prodej stavebního pozemku, 1412m2, Miřetice - Bošov

V exkluzivním zastoupení Vám zprostředkujeme koupi lukrativního, jižně orientovaného, mírně svažitého stavebního pozemku, parcela č. 1187/41 o celkové rozloze 1 412 m2 v obci Miřetice, část obce Bošov (okres Chrudim), který je dle územního plánu obce určen k výstavbě…


TOPlist TOPlist