3 107 aktuálních nabídek
od 233 realitních kanceláří a soukromníků
Oportys a.s. nabízí

Prodej Ostatních komerčních prostor 2707 m²

Horní Jelení

10 000 000 Kč
Nejvyšší nabídce

Základní údaje

Datum vložení
19. dubna 2021
ID nemovitosti
2152633932
Plocha užitná
2 707 m²
Energetická náročnost
G - Mimořádně nehospodárná
Konstrukce
Zděná
Vlastnictví
soukromé
Stav objektu
K rekonstrukci

Popis nemovitosti

Předmětem prodeje je 100% podíl v SPV DALI UNIT, spol. s r.o. Společnost je vlastníkem souboru nemovitostí zapsaných na LV č. 1051, k.ú. Horní Jelení (Pardubický kraj). Na projekt "Obnova panského pivovaru" je platné stavební povolení.

Jedná se o areál bývalého pivovaru založeného v roce 1787, který byl funkční až do roku 1945. Areál panského pivovaru je tvořen budovou bývalé sladovny, varny, stájí pro koně a hostincem. Po 2. světové válce se celý areál stal součástí zemědělského družstva. Výroba piva byla zastavena a objekty byly využívány částečně pro bydlení a částečně pro zemědělskou výrobu.

Platný projekt "Obnova panského pivovaru" má za cíl obnovu a adaptaci nevyužívaného areálu bývalého panského pivovaru o rozloze 7.402 m2 na vlastní pivovar s ubytování, restaurací, prostory pro relaxaci (sauna, koupele, masáže) a na další nový objekt s ubytováním, vinárnou a pivnicí. Architektonické řešení navrhovaných úprav a výstavby vychází ze stávající typologie venkovských hospodářských budov. Původní architektonické prvky budou doplněny novými (drobné dostavby, střešní okna apod.). V návrhu jsou použity tradiční stavební materiály (cihelné klenby, pálená střešní krytina, sklo, dřevo aj.).

Projekt má platné stavební povolení pro čtyři stavební objekty:

objekt A - relaxace (sauna, masáže, koupele) (užitná plocha 283 m2)

objekt B - restaurace a ubytování (užitná plocha 1.158 m2)

objekt C1 - pivovar (užitná plocha 202 m2)

objekt C2 - ubytování, pivnice, vinárna (užitná plocha 1.064 m2)

Dále jsou součástí stavebního povolení zpevnění plochy a parkoviště, areálové rozvody elektro, plynu a výstavba retenční nádrže.

Předpokládaná celková užitná plocha všech budov je 2.707 m2 s 34 parkovacími místy, celkovým počtem lůžek 57 a počtem odbytových míst v provozech (restaurace, vinárna, pivnice, terasa, salonek) 196.

Předpokládané náklady na realizaci projektu "Obnova panského pivovaru" dle kalkulace z roku 2012 jsou 92 397 697 Kč bez DPH.

Areál ani jednotlivé objekty nejsou kulturní památkou, nejsou v památkové rezervaci nebo památkové zóně. Není požadován stavebně historický průzkum.

Dle územního plánu obce se areál nachází v plochách občanského vybavení – veřejné infrastruktury.

Horní Jelení "Město mezi lesy" se nachází v Pardubickém kraji na rozhraní mezi Orlickým podhůřím a Polabskou nížinou. Má výbornou polohu pro sportovní či oddychové aktivity, nejen díky několika rybníkům, které se nachází v blízkém okolí. V obci je dobrá občanská vybavenost - nachází se zde potraviny, MŠ, ZŠ, knihovna, pošta a restaurace. Obec má bohatý kulturní a společenský život. Fungují zde 2 sbory dobrovolných hasičů a úspěšný fotbalový klub. Nejznámější kulturní památkou města je kostel Nejsvětější trojice, který navazuje na areál Panského pivovaru.

Poloha na mapě

Dojezdová vzdálenost

Horní Jelení
0 km (0 min)

Nemovitost nabízí

Kateřina Blažková
Kateřina Blažková
Kontaktovat prodejce
Oportys a.s.
Reklama

Budete potřebovat?

Sádrokartonáři
Sádrokartonáři

Rostislav Fiala

Adresa: Fibichova 838, Přelouč, 53501
Telefon: 776 855 585
Email: 68rostaf@gmail.com
Web: https://www.sadrokartonyfiala.eu
TOPlist TOPlist